bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 23 lipca 2019
  • wyświetleń: 6561

Nabór do straży granicznej. Na start można zarobić 3200 zł netto

W środę 24 lipca w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej funkcjonariusze Wydziału Kard i Szkolenia Ślaskiego Oddziału Straży Granicznej będą przyjmować dokumenty od kandydatów do służby.

straż graniczna, cudzoziemcy
Nabór do straży granicznej. Na start można zarobić 3200 zł netto · fot.


Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby i w tym roku planuje przyjąć jeszcze blisko 20 nowych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej, Raciborzu, Katowicach - Pyrzowicach i w Opolu.

Straż Graniczna poszukuje osób komunikatywnych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, odpornych na stres, lubiących wyzwania, takich, które są gotowe na podjęcie odpowiedzialnych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa. W zamian za oddaną służbę Straż Graniczna oferuje stałe warunki zatrudnienia, początkową pensję w wysokości 3200 zł netto, trzynastą pensję, dodatki mieszkaniowe, dopłatę do wypoczynku.

Ponadto w Straży Granicznej funkcjonuje szeroki system motywacyjny, dzięki któremu funkcjonariusze wyróżniający się i wzorowo wykonujący swoje obowiązki otrzymują dodatkowe gratyfikacje, w tym również finansowe. Każdy obecnie podejmujący służbę funkcjonariusz będzie miał prawo przejść na emeryturę po 25 latach służby.

Żeby zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej trzeba poddać się dwuetapowemu procesowi rekrutacyjnemu, który ma na celu wyłonić osoby, które będą w stanie sprostać odpowiedzialnej, trudnej, ale i bardzo interesującej służbie.

I etap rekrutacji składa się z wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, badania psychologicznego i psychofizjologicznego, natomiast II etap to egzamin, w ramach którego kandydaci do służby rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i języka obcego, przystępują do testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej oraz poddawani są badaniom lekarskim.

Osoba, która chce przystąpić do rekrutacji musi posiadać: obywatelstwo wyłącznie polskie, nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie, zdolność psychiczną i fizyczną do służby, uregulowany stosunek do służby wojskowej, korzystać z pełni praw publicznych, nie może być karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Adres: Placówka Straży Granicznej w Bielsku - Białej, ul. Komorowicka 164. Przyjmowanie dokumentów od kandydatów do służby - 24 lipca w godzinach od 12.30 do 17.30.

Osoby zainteresowane służbą w formacji zapraszamy na stronę www.slaski.strazgraniczna.pl/.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.