bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 22 lipca 2019
  • wyświetleń: 5380

Po Złotych Łanach grasuje oszust. "Sprzedaje" jajka i jabłka

W poniedziałek przed południem starsze małżeństwo na Złotych Łanach zostało oszukane przez fikcyjnego sprzedawcę jajek i jabłek. Mężczyzna wyłudził od seniorów 400 złotych.

złote łany, bloki, blok
Złote Łany · fot.


Do zdarzenia doszło około godziny 9.00 w bloku przy ulicy Podgórze 8. Jak wynika z relacji wnuczki seniorów, która poinformowała o zdarzeniu policję i naszą redakcję, mężczyzna zadzwonił do drzwi i oznajmił, że sprzedaje jajka i jabłka.

Seniorzy postanowili kupić produkty, jednak mężczyzna poprosił wcześniej o rozmienienie 200 złotowego banknotu. Starsi państwo zgodzili się. W zamieszaniu wywołanym przez "sprzedawcę" stracili całą sumę przygotowaną do rozmienienia, a oszust zażądał jeszcze dodatkowych 200 złotych. Niestety seniorzy wydali mu kolejne pieniądze, tracąc na "transakcji" 400 złotych.

Apelujemy do rodzin starszych osób o przestrzeganie swoich krewnych przed oszustem. W rozmowie ze starszymi osobami warto także omówić popularną wśród złodziei metodę na wnuczka.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.