Najpopularniejsze

• 28 lutego 2024
  • wyświetleń: 1029

Sukcesy młodych bielskich lekkoatletów. Medale na mistrzostwach województwa

Podczas Halowych Mistrzostw Województwa młodzików w Raciborzu ekipa KS Sprint Bielsko-Biała wystartowała rewelacyjnie. Zawodnicy klubu zdobyli w sobotę (24 lutego) aż siedem medali. Dzięki temu w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce, na 34 startujące kluby.

Młodzi lekkoatleci KS Sprint Bielsko-Biała z sukcesami na mistrzostwach województwa · fot. KS Sprint Bielsko-Biała

Do sukcesu przyczyniły się zwycięstwa: Adama Fabiańskiego (skok wzwyż), Zofii Pasierbek (wieloskok), Małgorzaty Tarędź (bieg na 1000 m). Ta trójka jest najlepsza w swoich konkurencjach w całym województwie śląskim. Dodatkowo zawodnicy Sprintu zajęli trzy drugie miejsca i jedno trzecie. Było również kilka czwartych miejsc, co szczególnie w biegach sprinterskich oznaczało niewielką stratę do zwycięzcy.

Cała ekipa składała się z 22 zawodników, trenujących na co dzień w czterech grupach. Nie sposób wymienić wszystkich, jednak widać, że bielska lekkoatletyka wyraźnie się wzmocniła zarówno ilościowo, jak i jakościowo.

- W tej grupie jest potencjał na jeszcze większe osiągnięcia. Szczególnie, że latem do rywalizacji włączają się również sztafety. I są tu szansę nawet na medale Mistrzostw Polski - przyznaje Michał Dębowski, trener koordynator KS Sprint. - Dla mnie osobiście też był to szczególny dzień, bo swój debiut halowy w lekkiej atletyce miała moja córka - dodaje.