bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 24 czerwca 2019
  • 18 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 10432

Pożegnanie Lata w Bielsku-Białej. Wystąpią Michał Szpak i Perfect!

W ramach tradycyjnego "Pożegnania Lata" 25 sierpnia na terenie hali pod Dębowcem wystąpią Michał Szpak i Perfect!

perfect
Perfect wystąpi na terenie hali pod Dębowcem · fot.


Od 6 lipca do 18 sierpnia w Bielsku-Białej odbywały się koncerty z cyklu Lato z Kulturą. W Parku Słowackiego oraz na rynku mogliśmy oglądać występy Piotra Sadowskiego i Orkiestry im. Telemanna, Eleni, Eleny Łukawskiej, Mariusza Kalagi, Eleganzy, zespołów biorących udział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej, greckiego zespołu Mythos, Zbigniew Foryś Band, Bielskiej Orkiestry Dętej, zespołu Słowiany, Bielskiej Orkiestry Kameralnej, a także Waldka Mieczkowskiego.

A w niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 18.00 w ramach tradycyjnego "Pożegnania Lata" na terenie hali pod Dębowcem wystąpią Michał Szpak i Perfect! Wstęp wolny.

Loading...


Michał Szpak

Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015 Michał Szpak z utworem „Jesteś Bohaterem” zdobył Super Premierę. W maju 2016 r. Michał reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z piosenką „Color Of Your Life” sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. W ogólnej klasyfikacji zajął wysokie ósme miejsce. Na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016 Artysta po wykonaniu piosenki „Byle Być Sobą” otrzymał Super Jedynkę w kategorii Super Artysta oraz wywalczył bardzo prestiżową główną nagrodę opolskiego Festiwalu - GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI w Konkursie Złote Opole 2016 za piosenkę „Jesteś Bohaterem”. Album Michała Szpaka „Byle Być Sobą” jesienią 2016 uzyskał status Platynowej Płyty. Płyta „Byle Być Sobą” była jedną z najchętniej kupowanych polskich płyt, na liście sprzedaży OLIS dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce. W październiku 2018 album „Byle Być Sobą” pokrył się Podwójną Platyną. Po sukcesie w Konkursie Eurowizji Michał Szpak uznany został za najlepszego wokalistę Eurowizji 2016. Piosenka Michała “Color Of Your Life” zdobyła pierwsze miejsce w Europie wśród piosenek z Eurowizji 2016, do których publiczność przez lato i jesień 2016 najchętniej wracała - najczęściej odsłuchiwała po Eurowizji.

We wrześniu 2018 miał premierę drugi album Michała Szpaka zatytułowany „Dreamer” i już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS - najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Pierwszym singlem z nowego albumu był utrzymany w klimatach rockowych utwór „Don’t Poison Your Heart”. Jest to utwór mówiący o hejcie i fake’u, szczególnie w sieci. Na Liście Przebojów Radia ZET utwór „Don’t Poison Your Heart” wielokrotnie znajdował się na pierwszym miejscu, a w głosowaniu na Interii zdobył tytuł Największego Polskiego Przeboju 2017 roku. Drugim singlem z nowego materiału był „King Of The Season” - nowoczesny kawałek, połączenie rocka, bluesa i popu, z tekstem o próżnych ludziach, którzy kiedy mija ich „pięć minut” okazuje się, że są samotni i w efekcie przegrani. Są królami jednego sezonu. Trzeci singiel z nowego album Michała Szpaka to nastrojowa ballada „Rainbow” oparta na partii fortepianu i subtelnym, wyzwalającym emocje wokalu Artysty. Album Dreamer zdobył uznanie krytyków muzycznych i jest gorąco przyjmowany przez publiczność.
Perfect

Polski zespół rockowy, istniejący na rynku muzycznym od 1980 roku. Ogromną popularnością cieszył się już praktycznie od początku swojej działalności. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. Po kilkuletniej przerwie, w 1993 roku zespół reaktywował się i działa do dziś odnosząc kolejne sukcesy. 9 czerwca 2014 roku ukazał się ostatni jak dotąd krążek „DaDaDam”, który zdobył status platynowej płyty. 8 marca 2015 roku Perfect koncertem w Łodzi rozpoczął swoją jubileuszową trasę. Koncert ukaże się na DVD we wrześniu 2015, a bonusem do niego będzie krótki film dokumentalny o zespole.

Zdobywcy SuperJedynki za utwór „Wszystko ma swój czas” w kategorii Super Przebój oraz SuperJedynki widzów na 52 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!


ab, BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA