Najpopularniejsze

• 5 czerwca 2019
  • wyświetleń: 7183

[WIDEO] Doping bielszczan poniósł Mali do zwycięstwa z Argentyną

To był jeden z najbardziej emocjonujących meczów turnieju Polska 2019. Po rzutach karnych Mali pokonało Argentynę i zagra w ćwierćfinale. Drużynę z Afryki wspierało blisko 10 tysięcy kibiców, którzy wybrali się tego dnia na Stadion Miejski w Bielsku-Białej.

Dramaturgia tego meczu była niesamowita. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała Argentyna. W pierwszych dwudziestu minutach można się było doliczyć czterech okazji Argentyńczyków, ale żadna z nich nie przyniosła gola. Mali wytrzymało napór i samo zaczęło groźnie atakować. Motorem napędowym był Sekou Koita, który stworzył dwie świetne okazje, ale nie udało mu się wykorzystać żadnej z nich. Zatem do przerwy 0:0.

W drugiej połowie Argentyna wyszła na prowadzenie po błędzie malijskiej obrony. Clement Kanoute nieudanie wybijał piłkę, Ta trafiła do Adolfo Gaicha, który między nogami bramkarza posłał ją do siatki. Malijczycy zdołali odpowiedzieć w 67. minucie, gdy Abdoulaye Diaby wyskoczył wyżej niż kryjący go zawodnik i głową skierował piłkę do siatki.

Ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę, ale tym razem dla Argentyny. 30 sekund po rozpoczęciu dogrywki na bramkę Afrykańczyków uderzał Francisco Ortega, a Diaby niefortunnie odbił piłkę do swojej bramki. I kiedy wydawało się, że Argentyńczycy wygrają to spotkanie, Mali zaskoczyło Argentynę rozegraniem rzutu wolnego, po którym Boubacar Konte zdobył wyrównującą bramkę. Mali doprowadziło więc do karnych, które lepiej egzekwowali niż Argentyńczycy, wygrywając 5:4 i odsyłając Argentynę do domu.