Najpopularniejsze

• 29 maja 2019
  • wyświetleń: 6282

12 tys. kibiców na stadionie oglądało mecz Argentyna - Portugalia

W hicie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 Argentyna pokonała pewnie Portugalię 2:0. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zasiadło 11874 widzów. Była to rekordowa widownia spotkań rozgrywanych w ramach turnieju biorąc pod uwagę spotkania bez udziału Polaków.

Na początku meczu przewaga należała do Argentyny, dało się zauważyć kunszt Ezequiela Barco, który wyraźnie się wyróżniał. Ale po kwadransie sytuacja się zmieniła, to Portugalczycy zaczęli przejmować inicjatywę. Kilka ich strzałów mogło zaniepokoić Manuela Roffo, ale nie na tyle, aby zrobić krzywdę Argentynie. Decydujący moment nadszedł w 33. minucie, kiedy to Barco zagrał do Juliana Alvareza. Ten poradził sobie z atakującym go obrońcą, zagrał do Adolfo Gaicha, a ten skierował piłkę do siatki. Po pierwszej połowie 1:0 dla Argentyny.

Przez pierwsze 25 minut drugiej połowy wydawało się, że Portugalia na pewno wyrówna. Najbardziej niebezpiecznymm graczem dla Argentyńczyków był Jota., który w 64. minucie omal nie pokonał Manuela Roffo. Ten ostatni zdołał jednak odbić piłkę. Jota zorganizował jeszcze kilka niebezpiecznych ataków Portugalii, ale bez bramkowych efektów. Argentyna przetrwała napór, a następnie przeszła do kontrataku. Ezequiel Barco z rzutu wolnego obsłużył Patricio Pereza, a kapitan Latynosów rozstrzygnął wynik meczu. Argentyna wygrała i zapewniła sobie udział w fazie pucharowej.