• 11 marca 2019
  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 13144

Kenijczyk zwycięzcą 27. Biegu Fiata. 1531 osób dobiegło do mety

1531 biegaczy ukończyło bieg główny 27. Biegu Fiata, który rozegrano w minioną niedzielę. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot.

bieg fiata
Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot · fot. Bieg Fiata

Start biegu odbył się tradycyjnie spod bramy FCA Poland, a meta była zlokalizowana w centrum miasta na Placu Ratuszowym. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot, któremu przebiegnięcie 10-kilometrowej trasy zajęło 30 minut i 39 sekund. Najszybsza wśród kobiet była również Kenijka. Caroline Jebet Korir pobiegła w czasie 35 minut 14 sekund.

W ramach imprezy przeprowadzono również bieg młodzieżowy (12-19 lat) na dystansie 3 km. Bieg wygrał Szymon Masarski (10 minut 23 sekundy), a wśród dziewcząt najszybsza była Agnieszka Lubowska (11 minut 8 sekund). Łącznie bieg młodzieżowy ukończyło 151 osób.

27. Bieg Fiata zakończył cykl Pucharu Euroregionu Beskidy w Biegach Ulicznych obejmujący: