Najpopularniejsze

• 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 1787

Kolejne sukcesy z udziałem bielskich zawodników

W dniach 23-24 lutego w stolicy Słowacji odbyła się 39. edycja Grand Prix Słowacji w olimpijskim karate WKF. W dwudniowych zawodach na starcie stanęło ponad 1500 zawodników reprezentujących 203 kluby z 22 krajów.

Kolejne sukcesy z udziałem bielskich zawodników · fot. KSA ATEMI Bielsko-Biała

Słowacki turniej zaliczany jest do zawodów rankingowych Polskiej Unii Karate (PUK) - członka WKF, jedynej organizacji w Polsce reprezentującej karate olimpijskie. Ranking PUK ma na celu utworzenie szerokiej kadry Polskiej Unii Karate a przy spełnionych minimach kwalifikacyjnych wyznaczonych przez PUK, powołanie reprezentacji PUK na mistrzostwa Europy i mistrzostwa Świata.

Dziewięcioosobowa ekipa bielskiego Atemi wzięła udział w turnieju. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Bartosz Mączka, zdobywając brązowy medal w kategorii kata indywidualne seniorów. W tej samej kategorii 7. miejsce wywalczył Mateusz Tomiczek a w konkurencji kobiet do 21 lat, 7. miejsce zajęła Anna Kowalska.