bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 31 października 2018
  • wyświetleń: 8588

[WIDEO, ZDJĘCIA] Przebudowa ulicy Międzyrzeckiej zmierza do końca

Postępują uruchomione w 2017 roku roboty budowlane na ul. Międzyrzeckiej w Bielsku-Białej, realizowane w ramach projektu pn. "Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej" - projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Przebudowa ulicy Międzyrzeckiej - październik 2018 · fot.


Rozbudowa ulicy Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej przyczyni się do podniesienia nośności drogi do 115 kN/oś, a także rozwoju spójnej i funkcjonalnej sieci dróg na terenie województwa śląskiego oraz miasta Bielska-Białej - w szczególności z drogami ekspresowymi S-52, S-1 w dalszej kolejności z drogą krajową nr 52 i drogą krajową nr 1.

Inwestycja spowoduje poprawę dostępności do dróg znajdujących się w sieci TEN-T, szczególnie dla mieszkańców terenów przyległych do ul. Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej. Poprawa parametrów drogi, zwiększy płynność ruchu na drodze, przyczyni się do wyeliminowania „wąskich gardeł” w kierunku dróg ekspresowych. Mieszkańcy Bielska-Białej, w tym przede wszystkim osoby zamieszkujące dzielnice Wapienica i Aleksandrowice, a również gminy zamiejskie (Jaworze, Jasienica) uzyskają łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do węzłów z siecią TEN-T, oraz do ośrodków gospodarczych i punktów handlowo-usługowych zlokalizowanych w Bielsku-Białej.Zakończenie całości robót na ul. Międzyrzeckiej planowane jest na IV kwartał 2018 r.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA