• 24 października 2018
  • wyświetleń: 7117

Policjant z Bielska-Białej Multimedalistą i Mistrzem Świata

St. sierż Konrad Adamaszek, który na co dzień pełni służbę jako policjant w Bielsku-Białej, w ciągu tygodnia zwyciężył na dwóch najważniejszych w tym roku imprezach sportowych w wyciskaniu sztangi.

Policjant z Bielska-Białej Multimedalistą i Mistrzem Świata · fot. materiały prywatne

Pierwszą z nich były odbywające się w we Wrocławiu w dniach 13-14 Października V Mistrzostwa Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Konrad Adamaszek startował w kategorii do 82,5 kg. Ważący 79 kg sierżant w trzecim podejściu podniósł ciężar 190 kg, który jednogłośnie został zaliczony przez wszystkich 3 sędziów, co dało mu 1 miejsce w swojej kategorii, w której startowało 21 zawodników.

Jak się okazało to nie wszystko co wywalczył, ponieważ uwzględniając przelicznik Glosbrennera, który bierze pod uwagę wiek, wagę oraz wyciśnięty ciężar, policjant zdobył 3. miejsce w kategorii OPEN na wszystkich (blisko 200) startujących zawodników oraz 1. miejsce jako najsilniejszy zawodnik służb MSWiA.

W zawodach brali udział żołnierze, a także funkcjonariusze polskich służb mundurowych min: Policja, Służba Ochrony Państwa, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służby Specjalne , Służba Więzienna a także mundurowi Wojsk NATO stacjonujących na terenie RP.

Tydzień później Konrad Adamaszek reprezentował Polskę na odbywających się w Trnavie na Słowacji Mistrzostwach Świata federacji WUAP, w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc. Zbijając wagę startował w kategorii do 75kg. Mimo tego, że ważył ponad 4 kg mniej, również jednogłośnie zaliczył ciężar 190 kg i tym sposobem obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Świata, piąty w jego sportowej karierze.

- Sukces ma wiele imion i na pewno oprócz ciężkiej pracy jaką wkładam w realizacje moich pasji, nie osiągnąłbym tego gdyby nie wsparcie najbliższych mi osób. Dziękuje bardzo trenerowi Grzegorzowi, moim fizjoterapeutom oraz firmie Olimp - mówi st. sierż. Konrad Adamaszek