bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 21 października 2018
  • 27 października 2018
  • wyświetleń: 6248

Ulicami Bielska-Białej ponownie przejdzie Korowód Świętych

Za nami:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji zaprasza do udziału w Korowodzie Świętych, który po raz 12. przejdzie ulicami Bielska-Białej w sobotę, 27 października. Wydarzenie to wprowadza w uroczystość Wszystkich Świętych.

korowód świętych 2017
Korowód Świętych 2017 · fot.


Spotkanie odbędzie się pod hasłem Święci - buntownicy doczesności. - Chcemy podkreślić, że nie ma dążenia do chrześcijańskiej doskonałości bez przeciwstawiania się złu, którego nieustannie jesteśmy świadkami. Wielu świętych dało nam przykład, że dobro rodzi się w bólu i nieraz wymaga wyjścia przed szereg, a żeby żyć zgodnie z chrześcijańskimi wartościami potrzeba wiele odwagi - informują organizatorzy.

Plan Korowodu

  • 16:40 - kościół Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej: Delegacje z parafii i wspólnot naszej diecezji zaprezentują przywiezione ze sobą relikwie Świętych i Błogosławionych,
  • 17:45 - spod kościoła wyruszy korowód niosących relikwie. Uczestnicy procesji, modląc się słowami Litanii do Wszystkich Świętych, przejdą do Katedry św. Mikołaja,
  • 18:30 - katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej: Msza święta pod przewodnictwem bpa Romana Pindla.


Korowód Świętych to nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych organizowane co roku przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. - Lokując wydarzenie w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy promuje się głównie Halloween, KSM chce przypomnieć o ideale świętości i zaproponować uczestnictwo w wydarzeniu dającym pozytywne wzorce - tłumaczą organizatorzy.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA