bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 17 października 2018
  • 14 listopada 2018
  • wyświetleń: 28131

Natalia przejdzie operację! Zebrano niespełna 400 tys. zł!

Udało się w terminie zebrać olbrzymią sumę na operację 17-letniej Natalii Romaniak z Bielska-Białej! W zbiórkę pieniędzy na innowacyjny zabieg włączyło się blisko 19 tysięcy osób. Inicjatywę promowało wiele osobistości - m.in. bracia Golec oraz Robert Lewandowski. Zebrano prawie 400 tysięcy złotych!

natalia romaniak
Natalia przejdzie operację! Zebrano niespełna 400 tys. zł! · fot.


17-latka z Bielska-Białej ma za sobą 19 operacji i porusza się tylko o kulach. Urodziła się z niedorozwojem kości udowej i zanikiem stawu biodrowego. Prawa noga była wtedy krótsza od drugiej o 10 centymetrów. Przez lata była źle leczona. Przez to różnica między jedną a drugą nogą wynosi teraz aż 18 centymetrów.

- Już 15 listopada mogę dostać szansę, że w końcu zapomnę o bólu i dam radę odrzucić kule! To moje wielkie marzenie, ale czasu jest tak mało, a kwota ogromna - informowała na początku zbiórki młoda bielszczanka.

romaniak
Natalia przejdzie operację! Zebrano niespełna 400 tys. zł! · fot.


Faktycznie, kwota niezbędna do przeprowadzenia operacji robiła wrażenie. Natalia potrzebowała 400 tysięcy złotych. Choć cel wydawał się odległy, szczególnie w perspektywie krótkiego czasu zbiórki, inicjatywa zakończyła się olbrzymim sukcesem! Za pośrednictwem portalu siepomaga.pl Natalia Romaniak zebrała 397 tysięcy złotych! Na subkonto bielszczanki wpłat dokonało 18 586 osób!

W listopadzie Polskę odwiedza światowej sławy ortopeda - doktor Dror Paley, specjalista w leczeniu między innymi takich wad, jak Natalii, ekspert z zakresu rekonstrukcji i wydłużania kończyn. Będzie operował kilka wybranych osób. Bielszczance udało się zakwalifikować do operacji. Zabieg w prywatnej klinice ma się odbyć 15 listopada.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA