bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 2 października 2018
  • 3 października 2018
  • wyświetleń: 12376

[FOTO, WIDEO] Pożar domu w Szczyrku. Trudna akcja gaśnicza!

Około godziny 22:20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku jednorodzinnego przy ul. Skalistej w Szczyrku. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcję utrudniał silny wiatr.

Pożar drewnianego budynku jednorodzinnego w Szczyrku przy ul. Skalnej - 2.10.2018 · fot.


Po dojeździe pierwszych zastępów cały dach budynku znajdował się w ogniu. Wewnątrz znajdowały się dwie osoby, które zostały ewakuowane przez sąsiadów jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Ratownicy otoczyli ich niezbędną opieką. Jak udało nam się dowiedzieć - ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Loading...


Około godziny 23:45 sytuacja została wstępnie opanowana. Dogaszanie i przeglądanie pogorzeliska potrwa do godzin porannych. W działaniach bierze udział kilkanaście jednostek straży pożarnej. Kierowcy podróżujący ulicą Beskidzką muszą liczyć się z utrudnieniami trwającymi do rana, ponieważ na jezdni zostały rozłożone węże strażackie.

Z relacji sąsiada, który pomagał ratować mieszkańców wynika, że ogień pojawił się w okolicy komina. Po zakończonych czynnościach związanych z dogaszaniem pogorzeliska, do akcji wkroczą policjanci, którzy będą szczegółowo wyjaśniać przyczynę pożaru. Kluczowa może okazać się opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Loading...

sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA