bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 2 października 2018
  • wyświetleń: 10681

Policjanci przeszukali BMW. W aucie odnaleziono marihuanę

Policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy i kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu bielskiego w wieku 20 i 27 lat, którzy posiadali narkotyki. Ich zatrzymanie było możliwe, dzięki informacjom telefonicznym przekazanym oficerowi dyżurnemu jasienickiego komisariatu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach południowych. Do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Jasienicy zadzwoniła zaniepokojona osoba, która zaobserwowała podejrzane zachowanie młodych ludzi na jednym z popularnych parkingów w Jasienicy. Siedzieli oni od dłuższego czasu w samochodzie BMW, a z ich zachowania wynikało, że mogą mieć związek z przestępczością narkotykową.

Dyżurny na miejsce skierował dzielnicowego wraz z kryminalnym z jasienickiej jednostki, którzy znaleźli u nich marihuanę. Na miejsce zostali skierowani również kryminalni z referatu narkotykowego bielskiej komendy, którzy przeszukując pojazd ujawnili kolejną, schowaną w nim marihuanę. Czynności wykonane przez policjantów doprowadziły do zabezpieczenia blisko pół dekagrama narkotyku. Jak się również okazało samochód, który użytkowali zatrzymani nie posiadał ważnych badań technicznych, za co został elektronicznie zatrzymany dowód rejestracyjny, zgodnie z obowiązującymi od 1 października przepisami.

Teraz o ich losie zadecyduje prokurator. Za przestępstwo to mogą trafić za kraty nawet na 3 lata. Ich zatrzymanie i zabezpieczenie narkotyku nie było by możliwe bez obywatelskiej postawy osoby, która zauważyła podejrzane zachowanie młodych ludzi i powiadomiła o tym policję.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA