bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 22 czerwca 2018
  • 23 czerwca 2018
  • wyświetleń: 12817

[ZDJĘCIA] Czołowe zderzenie na Krakowskiej. Kierowca ciężko ranny

W piątek, 22 czerwca około godziny 11.10 na ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej doszło do groźnego wypadku drogowego. W czołowym zderzeniu samochodu ciężarowego z pojazdem osobowym, jedna osoba odniosła groźne obrażenia ciała. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych by wydostać poszkodowanego z wraku pojazdu.

Czołowe zderzenie na Krakowskiej - 22.06.2018 · fot.


Ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że kierowca Volkswagena Golfa poruszał się ulicą Krakowską w stronę ulicy Lwowskiej. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarowym Iveco. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca samochodu osobowego został uwięziony w rozbitym pojeździe. Pojazd ciężarowy nauki jazdy wraz z przyczepą uderzył w bariery energochłonne. Zarówno kursantce jak i instruktorowi nic groźnego się nie stało.

Poszkodowany kierowca Volkswagena Golfa po wypadku był nieprzytomny. Na miejscu pierwszej pomocy udzielali mu świadkowie, a następnie ratownicy medyczni i strażacy. Żeby wydostać mężczyznę z pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych i pociąć karoserię samochodu. Ranny trafił do szpitala. W chwili odjazd zespołu ratownictwa medycznego był przytomny.

Ulica Krakowska została zablokowana na kilka godzin. Na miejscu trwają szczegółowe oględziny, które przeprowadzają policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Usuwanie samochodu ciężarowego z przyczepą może potrwać kilka godzin, ponieważ pojazd ma mocno uszkodzone zawieszenie i czynności pomocy drogowej mogą się przedłużyć. Policja zorganizowała objazdy zablokowanego fragmentu ulicy Krakowskiej.

Miejsce zdarzenia

BM, sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.