bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 17 czerwca 2018
  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 34935

[ZDJĘCIA] Wybuch gazu na budowie w Pisarzowicach. Są ranni!

W niedzielę, 17 czerwca około godziny 9.30 doszło do wybuchu gazu na terenie budowy w Pisarzowicach przy ulicy Szkolnej. Interweniowało osiem zastępów straży pożarnej i trzy zespoły ratownictwa medycznego, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wybuch gazu w Pisarzowicach - 17.06.2018 · fot.


Podczas prac ziemnych przy naprawie sieci wodociągowej doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Nastąpił wybuch, a następnie pożar. W wyniku tego wypadku dwaj pracownicy firmy remontowej w wieku 45 i 49 lat doznali poparzeń rąk i twarzy II i III stopnia. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło osobom poszkodowanym pomocy medycznej. Lekarz zdecydował o konieczności pilnego transportu jednego z poszkodowanych mężczyzn do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich, dlatego też na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych, celem ochrony przed promieniowaniem cieplnym emitowanym przez spalający się gaz. Jednocześnie monitowano stężenie gazu ziemnego w promieniu około 20-25 m od miejsca wycieku. Nie było zagrożenia dla okolicznych budynków. Obecna na miejscu policja zamknęła ruch i zorganizowała objazd dla samochodów. Po dotarciu na miejsce akcji pogotowia gazowego, przystąpiono do likwidacji wycieku. W tym celu założono opaski zaciskowe na gazociągu z obu stron uszkodzonego odcinka, dodatkowo zamknięto dopływ gazu na zasuwach najbliższych do miejsca zdarzenia. Po zlikwidowaniu wycieku, pożar został ugaszony i teren działań przekazano policji.

Jak udało nam się dowiedzieć, sprawę wypadku zbada również prokuratura. Ulica Szkolna w Pisarzowicach była nieprzejezdna przez kilka godzin. Utrudnienia zakończyły się około godziny 13:30.

Interwencja śmigłowca LPR w Pisarzowicach
Interwencja śmigłowca LPR w Pisarzowicach - 17.06.2018 · fot.


Miejsce zdarzenia

BM, sid / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.