bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5900

W trakcie wczorajszej burzy dom zapalił się od uderzenia pioruna

Wczoraj od uderzenia pioruna zapalił się budynek mieszkalny w Zasolu Bielańskim. W działaniach trwających blisko dwie godziny, wzięło udział dziewięć zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

pożar w zasolu bielańskim
Akcja gaśnicza przy ulicy Pięknej w Zasolu Bielańskim · fot.


Do pożaru doszło przed godziną 20.00. Pożarem objęta była więźba dachowa wraz z ociepleniem poddasza, która zapaliła się na skutek uderzenia pioruna w poszycie dachowe. Pierwsze działania podjął 60-letni właściciel budynku, przy użyciu węża ogrodowego. Po ugaszeniu pożaru przez jednostki straży pożarnej, przystąpiono do prac rozbiórkowych, usuwając resztki nadpalonych elementów ocieplenia na zewnątrz budynku i przelewając je wodą.

Następnie strażacy sprawdzili za pomocą kamery termowizyjnej miejsce pożaru, aby wyeliminować możliwość powstania nowych zarzewi ognia. W związku z faktem, że właściciel budynku długo przebywał w strefie zadymionej zastosowano tlenoterapię. Wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które zbadało poszkodowanego. Po przebadaniu mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia.

W działaniach trwających blisko dwie godziny, wzięło udział dziewięć zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dachowe, nadpalona została konstrukcja więźby dachowej, ocieplenie poddasza, instalacja elektryczna oraz wykończenie pomieszczeń mieszkalnych.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.