bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 18 kwietnia 2018
  • 19 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3630

[ZDJĘCIA] Stefan Hula odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 18

16 kwietnia do Szkoły Podstawowej nr 18 w Bielsku-Białej na zaproszenie Akademii Przyszłości przyjechał skoczek narciarski Stefan Hula wraz z rodziną.

Stefan Hula odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 - 16.04.2018 · fot.


Mali studenci Akademii Przyszłości wraz z ich wolontariuszami oraz rodzicami mieli okazję porozmawiać ze Stefanem oraz zadać mu pytania związane ze skokami, wrażeniami po obecnym sezonie oraz planami na przyszłość. Pytania do Stefana Huli były przeróżne, od ciekawości dzieci dlaczego skoczkowie w locie otwierają usta przez pytania o początki kariery po pytania starszych o dietę sportowca.

Każdy z uczestników mógł poznać jak wygląda kombinezon skoczka narciarskiego oraz cały jego sprzęt, a największe na uczestnikach wrażenie zrobił brązowy medal olimpijski z Pyongyang. Po blisko godzinie rozmów przyszedł czas na wspólne zdjęcia oraz autografy, na które to dzieciaki czekały niecierpliwie od początku.

Stefan Hula odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 - 16.04.2018 · fot.


W podziękowaniu za autograf podopieczni Akademii Przyszłości wręczyli wcześniej przygotowane prezenty wykonane metodą dekupażu. Po sesji zdjęciowej i wielu rozdanych autografach wszyscy obecni przeszli na salę gimnastyczną, gdzie Stefan Hula przeprowadził zajęcia gimnastyczne z elementami ćwiczeń dla skoczków narciarskich. Po przeprowadzonym treningu Stefan raz jeszcze został obdarzony gromkimi oklaskami oraz obdarowany gadżetami Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki ze strony tutorów.

Akademia Przyszłości to siostra Szlachetnej Paczki. Miejsce, gdzie tutor spotyka się ze swoim jednym podopiecznym przez cały rok szkolny, raz w tygodniu, przez jedną godzinę. Wtedy też pomaga mu z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce oraz poznawaniu jego mocnych stron. Jest to projekt ogólnopolski, w którym podczas obecnej, jubileuszowej XV edycji Akademii Przyszłości bierze udział ponad 2 300 studentów.

Już niebawem, we wrześniu rusza kolejna edycja XVI Akademii Przyszłości. W Bielsku-Białej działają dwa kolegia, w których to dzieci będą czekać na swoich tutorów. Od lipca można będzie zgłosić chęć zostania tutorem na stronie www.superw.pl, bądź też zostania darczyńcą dla jednego z naszych podopiecznych. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.