bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 15 kwietnia 2018
  • 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 35007

[ZDJĘCIA, WIDEO] Potężny pożar w Górkach Wielkich

Do jednego z największych pożarów ostatnich lat w tej części Polski, doszło w sobotę około godziny 20:00 w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim. W akcji gaśniczej uczestniczyło 28 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów. Pomagali także strażacy z Bielska-Białej. Jedna osoba trafiła do szpitala, a wstępne straty sięgają kwoty 3 milionów złotych!

Potężny pożar w Górkach Wielkich - 14.04.2018 · fot.


Do pożaru doszło przed godziną 20:00 na ulicy Tartacznej w Górkach Wielkich. Dym widoczny był z kilkudziesięciu kilometrów (min. z Bielska-Białej czy nawet z Pszczyny). Pożarem objęty był dach tartaku o powierzchni około 2000 metrów kwadratowych. Strażacy utworzyli dziesięć stanowisk czerpania wody z rzeki Brennicy.

W akcji gaśniczej przez kilka godzin uczestniczyło ponad 120 strażaków z 28 jednostek. Z Bielska-Białej zadysponowano cztery zastępy. Walka z ogniem i późniejsze działania trwały do rana. Straty wstępnie oszacowano na ok. 3 mln zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była awaria systemu w suszarni trocin. Co dokładnie spowodowało pożar będą ustalać biegli za zakresu pożarnictwa i policja.Fotorelacja i materiał wideo, dzięki uprzejmości regionalnego portalu ViFi.

new, sid / bielsko.info, źródło: ViFi

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.