bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 29 grudnia 2017
  • 5 stycznia 2018
  • wyświetleń: 17026

[ZDJĘCIA] Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach

W czwartek, 4 stycznia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej gościł w powiecie bielskim. Andrzej Duda dokonał symbolicznego otwarcia zmodernizowanej kolei kanapowej w Szczyrku. Prezydent gościł także w Buczkowicach, gdzie spotkał się z młodymi sportowcami.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach - 04.01.2018 · fot.


Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w czwartek z nauczycielami i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach, wyraził przekonanie, że Polska powinna mieć swojego reprezentanta "w każdej z dyscyplin sportowych, także jeśli chodzi o sporty zimowe, (...) w światowej dwudziestce najlepszych sportowców". - Jestem przekonany, że nas na to stać - zaznaczył Andrzej Duda.

- To oczywiście kwestia kolejnych inwestycji w infrastrukturę, to kwestia wspierania, również i finansowego, szkolenia w sportach zimowych. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to wszystko zrealizować - poprzez działania ministerstwa sportu, ale także poprzez działania polskich firm, które są w stanie być sponsorami polskiego sportu i czynią to, i mam nadzieję, że to będzie się rozwijało - podkreślił Prezydent.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach - 04.01.2018
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach - 04.01.2018 · fot.


Do szkoły uczęszcza 82 gimnazjalistów i licealistów, którzy uprawiają skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurencje alpejskie. Wśród nich jest m.in. 17-letni Tomasz Pilch, aktualny lider stawki skoczków narciarskich w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. W czwartek zadebiutuje w konkursie Pucharu Świata. Wystartuje w zawodach w Innsbrucku.

W przeszłości w buczkowickiej szkole uczyli się m.in. skoczkowie Piotr Żyła, Stefan Hula, biegacze Maciej Kreczmer i Maciej Staręga oraz Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Agnieszka Szymańczyk, dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar oraz alpejczyk Maciej Bydliński.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach - 04.01.2018
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku i Buczkowicach - 04.01.2018 · fot.


Andrzej Duda przed spotkaniem z nauczycielami i młodzieżą przeciął wstęgę i symbolicznie otworzył gruntownie zmodernizowaną kolej kanapową na Skrzyczne w Szczyrku. To najwyższa góra Beskidu Śląskiego, która jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i narciarzy. Obiekt należy do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.