bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6029

[ZDJĘCIA] Takich zniszczeń nie było już dawno. Trwa szacowanie strat

Wichura, która nawiedziła w ostatnich dniach nasze miasto poczyniła spore spustoszenie. Największe straty wystąpiły na terenie lasu komunalnego.

Trwa szacowanie strat po wichurze · fot.


Według wstępnych szacunków kubatura powalonych bądź uszkodzonych drzew może sięgnąć nawet czterech tysięcy metrów sześciennych. Szczególnie duże zniszczenia nastąpiły w kompleksie Cygańskiego Lasu i w okolicach schroniska na Koziej Górze.

Przez przewrócone drzewa uszkodzone zostały: drogi dojazdowe, drogi transportu leśnego, odwodnienia, ścieżki spacerowe, ścieżki rowerowe, wiaty turystyczne. W wielu miejscach zniszczone zostały uprawy leśne i wykonane w ostatnich latach zalesienia.

Trwa szacowanie strat po wichurze · fot.


W samym mieście największe straty wiatr spowodował w południowych dzielnicach. Ucierpiały m.in.: Park Mickiewicza, Park Słowackiego, Park Strzygowskiego, Park Skrzydlewskiego, Park Braci Gierymskich.
Złamane drzewa uszkodziły m.in.: schody i balustradę w Parku Słowackiego, ogrodzenie i chodnik na Cmentarzu Wojskowym, chodniki w Parku Mickiewicza, ogrodzenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Zielonej.

Wichura spowodowała także straty w dziewięciu placówkach oświatowych. Chodzi o uszkodzone płoty, pokrycia dachowe i okna. Straty wciąż są szacowane.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.