• 22 maja 2017
  • 28 maja 2017
  • wyświetleń: 26524

[ZDJĘCIA] Jubileuszowy Bieg Fiata. Znajdź się na zdjęciach z imprezy

Około 2000 osób wzięło udział w jubileuszowej edycji Biegu Fiata. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Kenijczyk Benard Muinde Matheka, który pokonał cały dystans w zaledwie 30 minut i 4 sekundy.

25. Bieg Fiata - 28.05.2017 · fot. bielsko.info

Jak co roku trasa biegu głównego na dystansie 10 km przebiegała ulicami stolicy Podbeskidzia. Meta zlokalizowana była przed Ratuszem, gdzie nastąpiła również dekoracja zwycięzców. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez biegowych w naszym kraju, przyciąga biegaczy praktycznie z całego świata. Podczas jubileuszowej edycji biegu, na starcie stanęli zawodnicy m.in.: z Kenii, Brazylii, Portugalii, Niemiec, Włoch, Słowacji.

Oprócz licznej rzeszy biegaczy w biegu głównym na dystansie 10 km z atestem PZLA, wystartowała również młodzież na dystansie 3 km oraz zawodnicy na wózkach.

25. Bieg Fiata - 28.05.2017

Cztery pierwsze miejsca w biegu głównym zajęli Kenijczycy. Najszybszy z nich - Benard Muinde Matheka - potrzebował zaledwie 30 minut i 4 sekund do przebiegnięcia 10-kilometrowej trasy. Najszybszy Polak -Wojciech Gajny z Bielska-Białej - uplasował się na 6. miejscu z wynikiem 00:35:01. Wśród kobiet w biegu głównym rywalizację wygrała Kenijka - Christine Moraa Oigo (00:36:53).