bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Najpopularniejsze

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 29029

[ZDJĘCIA] Dzięki obywatelskiej postawie uniknięto tragedii

Wczoraj około godziny 20.00 na ul. Bystrzańskiej doszło do niecodziennej akcji kierowców, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanej kierującej.

Dzięki obywatelskiej postawie uniknięto tragedii · fot.


Jadącego zygzakiem Opla Astrę zauważyło kilkoro kierowców. W momencie gdy samochód zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną świadkowie niebezpiecznej jazdy ruszyli do akcji. Kobiecie, która kierowała Oplem siłowo odebrano kluczyki. 43-latka stawiała opór i była agresywna. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Kobieta miała ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jej prawo jazdy, a do sądu trafił wniosek o ukaranie.

Jak powiedział nam jeden z uczestników zatrzymania do całej akcji przyczyniła się inicjatywa portalu Bielskie Drogi, którego redakcja zachęca do piętnowania pijanych kierowców. - Widziałem filmy na Facebooku, gdzie inni kierowcy zatrzymywali pijaków i dzięki Bielskim Drogom dowiedziałem się, że takie akcje są legalne przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności można coś takiego zrobić.

- Jestem porostu dumny, że mogę robić coś dobrego i ludzie popierają taką inicjatywę. Szczególnie mi miło, że wszyscy uczestnicy tej jakże pożytecznej akcji mieli nasze wlepki na samochodach - podsumował Bartek, założyciel portalu Bielskie Drogi

Miejsce zdarzenia:

ups / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.