Najpopularniejsze

• 16 października 2016
  • wyświetleń: 6496

Udany debiut Jana Kociana - Podbeskidzie wygrywa w Tychach

Nowy trener Podbeskidzia zaliczył udany debiut w Tychach. Górale po bramce Chmiela pokonali na wyjeździe GKS 1:0. Podbeskidzie po 13 kolejkach I ligi zajmuje 8 pozycję w tabeli.

podbeskidzie
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Tychach GKS 1:0 · fot. TS Podbeskidzie

Mecz Podbeskidzia z GKS-em Tychy wzbudzał emocje już dużo przed spotkaniem. Przede wszystkim ze względu na postać Jana Kociana, który w Tychach zadebiutował jako szkoleniowiec Górali. Wraz z nim debiut zaliczyli nowi asystenci trenera: Vladimir Goffa oraz Dariusz Fornalak, który dodatkowo w tym dniu obchodził urodziny. Skład sztabu szkoleniowego uzupełnił wracający na stanowisko trenera bramkarzy Richard Zajac.

Trener Kocian zdecydował się na kilka znaczących zmian w składzie i ustawieniu drużyny. Od pierwszej minuty meczu z GKS-em grali dwaj debiutanci: Jozef Dolny na pozycji ofensywnego pomocnika oraz Łukasz Zakrzewski jako prawy obrońca. W związku z tym kapitan bielszczan Marek Sokołowski został przesunięty do środka, gdzie pełnił funkcję defensywnego pomocnika.

W barwach GKS-u zabrakło kontuzjowanego Jakuba Świerczoka, oraz, ze względu na żółte kartki byłego zawodnika Podbeskidzia Jakuba Kowalskiego. Przeciwko swojej byłej drużynie zagrali Tomasz Górkiewicz, a kibice, którzy pamiętają też dawniejsze czasy Podbeskidzia mogli wypatrzeć Marcina Radzewicza, który w 2000 roku grał dla bielskiej drużyny, a dziś był jednym z lepszych zawodników tyskiego GKS-u.

Z wydarzeń na boisku pierwsza połowa przyniosła zaledwie kilka sytuacji po których kibice mogli zerwać się z krzesełek. Już w piątej minucie Radzewicz popędził na bramkę Podbeskidzia i rajd zakończył strzałem z ostrego kąta, ale zabrakło mu celności. Celnie uderzał natomiast Marek Sokołowski: po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Podgórskiego podanie przedłużył Zakrzewski, a kapitan gości zamknął tę akcję pakując piłkę do siatki. Niestety sędzia asystent podniósł w tej sytuacji chorągiewkę i główny arbiter nakazał rozpoczęcie gry tyszanom od rzutu wolnego.

Pod drugą bramką gorąco było 22 minucie, kiedy Tomasz Boczek próbował wykorzystać zamieszanie w polu karnym, opanował piłkę i oddał strzał pomiędzy obrońcami Górali, ale fantastycznym refleksem popisał się Rafał Leszczyński, który zdołał odbić piłkę. Szczęście było przy Leszczyńskim także w drugiej połowie, kiedy w 60 minucie po uderzeniu Tanżyny piłka trafiła w poprzeczkę. Skuteczniejszy był Damian Chmiel w 65 minucie, po dośrodkowaniu Zakrzewskiego piłkę odbił jeden z obrońców tyskiej drużyny, ale dopadł do niej Chmiel, który szczupakiem dosięgnął piłkę i posłał ją do bramki tyszan, dając radość ogromnej grupie fanów z Bielska.

Po stracie bramki GKS, może nie rzucił się do szalonych ataków, ale zdecydowanie częściej niż wcześniej próbował zagrozić bramce Leszczyńskiego. Co z tego, skoro większości akcji gospodarze nie potrafili zakończyć strzałem. Do ataków nie kwapili się także, zadowoleni z prowadzenia bielszczanie dlatego gol Damiana Chmiela był jedynym trafieniem w tym spotkaniu, ale najważniejsze, że dającym ważne zwycięstwo i komplet punktów.

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Bramka: 65' Chmiel

żółte kartki: Mączyński - Piacek, Deja

GKS Tychy: Florek - Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka - Grzybek, Bukowiec (72' Hirskyi), Arezina (76' Szumilas), Grzeszczyk, Radzewicz - Varadi (67' Mączyński)

TSP: Leszczyński - Zakrzewski, Deja, Piacek, Magiera - Sierpina (85' Kołodziej), Chmiel, Sokołowski, Dolny (46' Janota), Podgórski (90' Tarnowski) - Demjan